بازنشر خبر: «هم نواز» نوشته حمید قنبری رونمایی می‌شود

به گزارش ایلنا، کتاب «همنواز» قطعاتی برای همنوازی تنبک و سنتور دارد که با هدف تسهیل در همنوازی تهیه و تنظیم شده است. مراسم رونمایی از این کتاب روز شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲ از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

حمید قنبری مولف این کتاب می‌گوید: تمامی قطعات از کتاب‌های «شیوه سنتور نوازی» و «گلنار» نوشته استاد ارجمند جناب آقای پشنگ کامکار انتخاب شده‌اند چرا که این کتاب‌ها طی سالیان متمادی از خوش سابقه‌ترین مجموعه‌های آموزشی بوده و نزد علاقه‌مندان از محبوبیت خاصی برخوردارند.

این نوازنده تنبک تاکید می‌کند: عادت و اصرار به تشکیل کلاس‌های انفرادی و خصوصی، باب شدن کلاس‌های مجازی، خودآموزها و ضبط‌های استودیویی با سیستم دیجیتال، همگی از مواردی هستند که به فاصله‌ها بیش از پیش دامن زده و همنوازان را روز به روز از هم دورتر می‌کند

قنبری می‌گوید: با تهیه و تنظیم چنین مجموعه‌هایی سعی بر آن داریم که بهانه‌ای برای هنرآموزان ایجاد کنیم تا با همنشینی و همراهی یکدیگر به بیان هنری مشترک نزدیک‌تر شده، از لذت گفت‌وگو بهره‌مند شوند؛ آن هم گفت‌وگو به زبان زیبا و همه فهم موسیقی.

در مقدمه این کتاب پشنگ کامکار آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور مقدمه‌ای نوشته که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

«همنوازی قسمتی بسیار مهم و لازم در مسیر آموزش هنرجویان همه سازها است. کتابی که به این امر پردازد جایش در کارگان آموزشی سازهای تنبک و سنتور خالی بود. از اینکه هنرجویان سنتور همراه هنر جویان تنبک می‌توانند دروس منتخب کتاب شیوه سنتورنوازی و گُلنار را هم‌نوازی کنند، خُرسندم. از زحمات هنرمند گرامی حمید قنبری نوازنده و مدرس توانای ساز تنبک که با ابتکار و خلاقیت خود این کتاب ارزنده را نگاشته‌اند قدردانی می‌کنم و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.»

علاقمندان به موسیقی می‌توانند برای حضور در مراسم رونمایی از کتاب «هم نواز» شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲ از ساعت ۱۸ به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا – فرهنگسرای ارسباران مراجعه کنند.